Włosy

Jak wzmocnić końcówki włosów? | PIELĘGNACJA

Marzec 23, 2018

Zniszczone końcówki to zmora wielu kobiet. Często w akcie bezsilności i desperacji pojawia się decyzja o wizycie u fryzjera i drastycznym cięciu włosów. Jednak aby tego uniknąć warto zastosować kilka kroków, które być może polepszą stan twoich włosów.

Czy suplementacja działa na włosy?

W każdej aptece, a nawet drogerii można znaleźć wiele suplementów, których producenci obiecują nam niesamowite efekty. Warto jednak sięgać po nie świadomie. Składnikami, które z pewnością przyczynią się do poprawy stanu włosów są: biotyna, pokrzywa i skrzyp. Zdecydowanie nie warto przepłacać za suplementy, które ich nie posiadają. Jednak żadne włosy nie staną się piękne i bujne bez odpowiedniej pielęgnacji i wprowadzenia kilku nawyków. Więcej o suplementach można przeczytać na: www.kreatywme.pl/jak-wzmocnic-koncowki-wlosow.

Czego nie robić?

Będąc posiadaczką zniszczonych końcówek musisz niestety wyzbyć się kilku nawyków. Kategorycznie powinnaś zaprzestać używania prostownicy i lokówki. Dodatkowe traktowanie włosów tak wysoką temperaturą nie wpłynie korzystnie na ich stan. Kolejnym wyrzeczeniem jest odstawienie farbowania i rozjaśniania włosów. Składniki zawarte w produktach służących w tym celu zawierają wiele chemicznych związków, które tylko prowadzają do przesuszenia włosów – szczególnie na ich końcach. Kolejnym krokiem jest odpowiednia pielęgnacja zniszczonych włosów.

Jak pielęgnować włosy?

Na tym punkcie powinnaś skupić najwięcej uwagi, ponieważ wyzbycie się złych nawyków i odpowiednia suplementacja nie zastąpi właściwej pielęgnacji włosów. To właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie osiągnąć najbardziej satysfakcjonujące efekty. Najlepiej jeśli pozbędziesz się ze swojej łazienki szamponów, które zawierają SLS. Możesz sięgnąć po szampony oparte na naturalnych składnikach takich jak np. rumianek, pokrzywa czy skrzyp. Jednak największą troską należy otoczyć właśnie te zniszczone końcówki. Po każdym myciu warto nałożyć na nie odrobinkę olejku do włosów – można go kupić w każdej drogerii. Dzięki temu zapewnimy końcówkom ochronę przed zniszczeniami mechanicznymi, złymi warunkami atmosferycznymi i pocieraniem w ciągu dnia. Po kilki tygodniach stosowania na pewno zauważysz zadowalające efekty!

Komentarze