Twarz

Iwostin Purritin – żel do mycia twarzy | recenzja

Luty 12, 2014

iwostin purritinZastanawiasz się jak najlepiej pielęgnować swoją twarz? Mamy dla Ciebie kilka porad i recenzji! Na naszym blogu regularnie będą pojawiać się recenzje kosmetyków do pielęgnacji nie tylko twarzy, ale także całego ciała, włosów, paznokci czy zębów. I oczywiście różnych typów cery i różnego typu włosów. Dzięki nam będziesz na bieżąco z opiniami na temat różnych kosmetyków. Zaznaczamy, że samodzielnie testujemy dane produkty i są to opinie zweryfikowane i niezakłamane. Zatem stanowimy rzetelne źródło informacji na temat wielu produktów do pielęgnacji.

Dziś zajmiemy się pielęgnacją twarzy, a mianowicie żelem do mycia twarzy z firmy Iwostin.

Iwostin jest to marka możliwa do nabycia jedynie w aptekach, czyli tzw. marka aptekowa i oczywiście cechą wyróżniającą ją wśród drogeryjnych marek do pielęgnacji twarzy jest cena. Jednak warto pamiętać, że takie produkty jak żele do mycia twarzy nie powinny być tanie, gdyż za ceną idzie w tym przypadku ich jakość. Jeśli Twoja twarz ma cerę idealną i wystarczą Ci żele nabyte w drogeriach, to gratulujemy. Jednak dzisiaj powiemy o żelu do mycia twarzy tłustej, skłonnej do niedoskonałości i trądzikowej. Jeśli mowa o takiej cerze i firmie Iwostin, to oczywiście mamy na myśli żel do mycia twarzy Iwostin Purritin.

Cena za 300 ml: ok. 37 zł.

Konsystencja: żelowa, nie pieni się za mocno, więc jest łatwy do usunięcia za pomocą niewielkiej ilości wody, łatwo się rozprowadza.

Skuteczność: Dokładnie zmywa makijaż i oczyszcza twarz. Zdecydowanie można zauważyć pozytywny wpływ na skórę skłonną do niedoskonałości. Nie wysusza skóry.

Wydajność: opakowanie o pojemności 300 ml jest bardzo wydajne, a pompka jeszcze zwiększa jego wydajność, ponieważ aby dokładnie oczyścić całą twarz wystarczy jedna pompka tego specyfiku.

Skład: nawet producent podkreśla na frontowej części opakowania, że żel nie zawiera mydła, co jest bardzo pozytywną cechą tego żelu, gdyż jest przeznaczony do cery trudnej. Ponadto także sam producent zaznacza, że jest to żel wolny od parabenów, a jak wiemy w przypadku cery trudnej i tłustej, a także skłonnej do niedoskonałości, są to składniki zatykające pory, czym przyczyniają się do pojawiania się wielu niedoskonałości, krost, pryszczy i zaskórników.

Ogólna ocena: 8/10 ********

To bardzo pozytywna ocena. Także podczas wizyt i wielu dermatologów jest to płyn zalecany do używania przy cerze problematycznej. Ale jak już zaznaczyliśmy wcześniej, jeśli nie masz problemów z cerą, to nie ma sensu na to, aby wydawać takie pieniądze na żel do mycia twarzy.

Plusy tego płynu do mycia twarzy pojawiły się wyżej, teraz zajmiemy się minusami.

Oczywiście w zależności od tego, jaki masz typ cery i jak reagujesz na tego typu specyfiki i konkretne elementy składu, to Twoja skóra może zachować się różnie.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, preparat ten nie wysusza skóry dzięki posiadaniu w składzie wyciągu z aloesu, jednak po umyciu twarzy za pomocą Iwostin Purritin możemy poczuć tzw. „ściągnięcie” twarzy. Po jakimś czasie, upływie może 30 minut te odczucie ustępuje.

Ocena ogólna jak najbardziej pozytywna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *