Cera problematyczna | Trądzik | Twarz

Jak zabiegi laserowe pogorszyły stan mojej cery | LECZENIE TRĄDZIKU

Październik 3, 2017

Hej hej! :* Dzisiaj trądzikowo! Do wpisu długo się przygotowywałam (psychicznie), ponieważ pokazywanie zdjęć cery w złym stanie nie należy do najłatwiejszych. Ale nareszcie się przełamałam! Z trądzikiem zmagam się od ponad 4 lat, pojawił się w nasilonej formie na 1 roku studiów. W liceum miałam pojedyncze krostki, jak wiele dziewczyn. Trądzik w strefie T, ropne zmiany. Przyjmowałam tetracykliny, stosowałam maści (możecie o wszystkich przeczytać >>TU>>). Rezultaty po antybiotykach były, ale z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi (myślę nad wpisem z całą, dokładną historią mojego trądziku). Nawrót trądziku pojawił się już tylko w okolicy brody. I z nim męczę się już od 2 lat. Bywało lepiej i gorzej, niektóre rzeczy pomagały na chwilę, inne wcale… I pogorszenie nastąpiło w czerwcu 2017. Pojawiło się mnóstwo plamek -> co widać na zdjęciu z numerkiem 1. Udałam się do nowego dermatologa i Pani od pierwszej wizyty namówiła mnie na leczenie laserowe, a potem podtrzymywanie efektów maściami. Zgodziłam się, ponieważ takiej terapii nigdy nie stosowałam! Zdjęcia na końcu wpisu!

Kilka słów o zabiegu

Seria wymagała 5 zabiegów, całość kosztowała 1200 zł. Zabiegi trwają od 10 do 20 minut (w zależności od ilości „przejść” po twarzy). Zaczyna się od 1 przejścia, a na 5 zabiegu można mieć ich nawet 3. Zabieg jest OKROPNIE BOLESNY… Nie spodziewałam się takiego bólu. Dosłownie jest to uczucie palenia skóry rozżarzonym przedmiotem… Najbardziej bolesne są okolice ust i oczu (skóra jest najdelikatniejsza i najcieńsza). Ale przeżywałam ten okropny ból ze względu na efekty, o których mówiła mi Pani doktor. Wierzyłam, że to będzie przełom w moim leczeniu. Laser, którym można leczyć aktywne zmiany trądzikowe to Alma Harmony XL z odpowiednią do tego celu głowicą. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i delikatnie piecze. U mnie to schodziło po godzinie. Ale może się utrzymywać dłużej. W trakcie i po terapii przez jakiś czas nie można się opalać. Jeśli macie jakieś pytania, to śmiało piszcie w komentarzu albo na maila.

EFEKTY

I tutaj zaczynają się może gorzkie żale… Po zabiegach zaczęły mi wyskakiwać gule, których nigdy wcześniej w swoim życiu nie miałam (głębokie, wielkie, codziennie zachodzące ropą i nieznikające, bolesne)… Pani Dermatolog twierdziła, że czasami po prostu skóra musi się oczyścić. OK. Ale te gule się zwiększały, powstawały nowe czerwone plamki… A gule co wieczór nachodziły ropą, nic się nie zmniejszało. Nie mogłam na siebie patrzeć. Wszystkie zmiany na brodzie były wypukłe, pod makijażem wyglądały okropne. Maści, które przepisała mi pani (DUAC i CLINDACNE) działały przez kilka dni, a potem całkowicie przestały… Byłam naprawdę w głębokim stanie smutku (żeby nie powiedzieć depresji) z tego względu… Trądzikowy team na pewno mnie zrozumie. I było tylko gorzej (przez 3 miesiące), aż do momentu, w którym wzięłam sprawy w swoje ręce! I o tym także będzie wpis! Na zdjęciu nr 3 widać, że plamek pojawiło się 3x więcej… i każda z nich była twardą gulą.

trądzik leczenie efektyzabiegi laserowe

Miałyście jakieś zabiegi laserowe na aktywne zmiany? Jak u Was się sprawdziły?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *