Kosmetyki naturalne

Kosmetyki ekologiczne dla dziecka

Grudzień 26, 2018

Skóra dziecka jest niezwykle delikatna, a do tego podatna na uczulenia – szczególnie te powodowane źle dobranymi kosmetykami. Dlatego też tak ważne jest, by opiekunowie maluchów w czasie wyboru produktów do pielęgnacji zwracali uwagę na ich skład oraz jakość.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki dla malucha?

Przede wszystkim muszą to być kosmetyki przebadane i posiadające odpowiednie atesty. Najlepiej kiedy będą posiadać też pozytywną opinię któregoś z ośrodków badawczych, to znaczy Państwowego Zakładu Higieny, Instytutu Matki i Dziecka albo Centrum Zdrowia Dziecka. Preparaty które będą stykać się z delikatną i łatwo ulegającą podrażnieniom skórą maluchów, nie mogą zawierać niczego, co by źle na nią wpływało. Najważniejsze więc, by nie zostały wyprodukowane z silnie działających składników pielęgnacyjnych. Wybierając kosmetyki dla dziecka warto być świadomym także tego, że ich skład powinien być jak najkrótszy, ponieważ im mniej składników zawiera dany kosmetyk, tym lepiej będzie go tolerowała skóra dziecka.

Czy czytanie etykiet kosmetyków dla dzieci jest istotne?

Odpowiedź brzmi oczywiście – tak. Czytając etykietę od razu można sprawdzić listę składników (i jej długość). Taka wiedza pozwoli na wybranie produktu z nowoczesnymi i delikatnymi składnikami, które nie będą uczulać. W taki sposób o wiele łatwiej będzie też znaleźć kosmetyki ekologiczne dla dziecka, które będą zapobiegać podrażnieniom. Po raz pierwszy dany kosmetyk najlepiej kupić w małym opakowaniu – dopiero gdy wrażliwa skóra dziecka dobrze na niego zareaguje, zakupić można opcję większą (i bardziej ekonomiczną). Zapoznanie się z etykietą produktu pozwoli też na sprawdzenie, czy produkt nie zawiera czegoś, co w ogóle nie powinno znaleźć się w kosmetyku dla dziecka. Do takich składników zaliczyć można: formaldehyd, kwas salicylowy (z wyjątkiem szamponów), czwartorzędowe aminy, kwas borowy, fenol czy etanol (w wyższych stężeniach – 30 proc.). Lepiej unikać także ekstraktów z mało znanych, egzotycznych roślin i olejków eterycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *