Włosy

Nashi Argan Oil – olej arganowy do włosów | recenzja

Luty 12, 2014

W przypadku zniszczonych włosów czy silnie rozdwajających się końcówek, chwytamy się każdej deski ratunku. Na pewno każda z Was słyszała o dobroczynnych właściwościach oleju arganowego. Dzisiaj przedstawiam recenzję produktu firmy Nashi – Argan Oil, czyli olej arganowy do włosów. Już na wstępie zaznaczę, że jego największym minusem jest dostępność, ponieważ niestety, ale nie można go zdobyć w żadnej drogerii, a jedynie w Internecie i przy zamówieniu u fryzjera. Jednak zdecydowanie warto, ponieważ może zdziałać cuda z Waszymi włosami!

olej arganowy

A to właśnie gwiazda dzisiejszego wpisu! Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ciekawe i można rzec „egzotycznie”. Buteleczka ma dość niezwykłą etykietę, zatem wizualnie bardzo na plus. Jednak nie buteleczka nas interesuje, a skuteczność substancji, która jest w środku. Na początku pragnę także podkreślić, że nie warto kusić się na te tańsze oleje arganowe, które można kupić w drogeriach, ponieważ jeśli zwrócicie uwagę na skład tychże produktów, to można zauważyć, że olej arganowy jest bardzo w tyle. Zaś w przypadku oleju z Nashi olej arganowy znajduje się na pierwszym miejscu, zaś na drugim jest olej lniany, który także odżywia nasze włosy i nadaje im elastyczności. Produkt, który w składzie ma tylko dwie substancje musi także kosztować i rzeczywiście tani nie jest, ponieważ za 30 ml płacimy w granicach 50 zł.

I właśnie w tym momencie pojawia się pytani – CZY WARTO?

Po miesiącu stosowania tego produktu, odpowiadam, że zdecydowanie warto!

Konsystencja: jak można łatwo się domyślić, jest to olej, zatem jego konsystencja jest oleista, coś jakbyśmy nałożyli na rękę kropelkę oleju do smażenia, a może bardziej oliwy. Jednak nie utrudnia to jego aplikacji, ponieważ nakładamy jedynie niewielką jego ilość na dłonie i wsmarujemy w końcówki lub na całej długości włosów.

Cena: jak już wcześniej wspomniałam, jego cena nie jest niska, jednak warto także podkreślić, iż jest to produkt bardzo wydajny, ponieważ jedna buteleczka o pojemności 30 ml starcza na ok. rok.

Zapach: jest to cecha, którą także chciałabym podkreślić, ponieważ zapach tego produktu jest nieziemski. Wiele kobiet twierdzi, że pachnie on „luksusem” i rzeczywiście tak jest. Być może dlatego, że jest to produkt profesjonalny, zatem stosowany w salonach fryzjerskich i dzięki takiemu zapachowi, klientki mają poczucie, że są traktowane po królewsku, a na jej głowy są nakładane bardzo drogie produkty. Zatem tak, zapach jest cudowny i bardzo długo pozostaje na naszych włosach.

Skuteczność: bezpośrednio po użyciu tego produktu włosy bardzo ładnie pachną, są błyszczące (jednak bez efektu przetłuszczenia włosów), a także są bardzo delikatne w dotyku. Po dłuższym stosowaniu, czyli minimum 2-3 tygodnie można zauważyć zdecydowanie poprawiony stan włosów, mniej rozdwojone końcówki, włosy tak się nie puszą, wyglądają na zdrowsze, a także lepiej się układają. Myślę, że właśnie dla tych cech warto skusić się na ten produkt.

Ogólna ocena jest jak najbardziej pozytywna i myślę, że na pewno będę regularnie używać tego produktu chociaż do denka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *