Pielęgnacja

Perfumy, woda perfumowana i toaletowa – czego jeszcze o nich nie wiesz

Kwiecień 8, 2019

W poszukiwaniu wymarzonego zapachu zwykle odwiedzamy markowe perfumerie, w których testujemy kolejne zapachy. Wydawać by się mogło, że znajdujące się tam testery umożliwiają przetestowanie perfum. Ale czy rzeczywiście rozpylamy na skórze perfumy, czy tylko ich odpowiednik zapachowy w postaci wody toaletowej, która może znacząco różnić się intensywnością i trwałością zapachu. Niestety prawda jest taka, że w testerach zapachowych, z jakimi najczęściej mamy do czynienia w perfumeriach, zwykle znajduje się woda toaletowa, a w najlepszym wypadku perfumowana. Co prawda testowany zapach jest niemal taki sam jak perfum, ale jego trwałość znaczne już od nich odbiega. Zatem czy decydując się na konkretny zapach rzeczywiście kupujemy to co wąchamy, czy może przysłowiowego „kota w worku”.

Woda toaletowa, a perfumy – najważniejsze różnice

Perfumy damskie znacząco różnią się od wody toaletowej i jest to niepodważalny fakt. Różnic pomiędzy nimi jest wiele, ale nie każdy wie, na czym one polegają. Woda toaletowa, pomimo że zazwyczaj ma większą od perfum pojemność, jest znacznie od nich tańsza. Wynika to z tego, że stężenie olejków eterycznych w niej zawartych stanowi zaledwie około 5%, a zwykle nie przekracza 10%. W perfumach odnotowuje się stężenia w wysokości od 20% aż do niemal 50%, co niewątpliwie musi mieć wpływ na ich cenę, ale także na intensywność i trwałość zapachu. Pozyskiwanie naturalnych olejków eterycznych jest bowiem procesem niezwykle pracochłonnym, a co się z tym wiąże, bardzo kosztownym. Właśnie dlatego perfumy damskie kosztująznacznie więcej, niż ich odpowiedniki zapachowe w postaci wody toaletowej. Kropla prawdziwych perfum utrzymuje się na skórze przez cały dzień, a ich zapach jest niezwykle mocny. Z tego powodu lepiej pozostawić je na specjalne okazje, a na co dzień wybierać jednak wodę toaletową, która jest znacznie lżejsza i delikatniejsza. Bez obaw można jej używać nawet kilkukrotnie w ciągu dnia, ponieważ dość szybko się ulatnia, a jej zapach nie jest zbyt intensywny.

Woda perfumowana – intensywna i trwała

Faktem jest, że woda toaletowa nie charakteryzuje się zbyt długą trwałością i dla niektórych jest to poważna jej wada. Dla osób, które lubią dłużej i intensywniej pachnieć, doskonałą alternatywą będzie więc woda perfumowana. Stężenie olejków eterycznych w niej zawartych sięga do 15%, co gwarantuje wysoką trwałość i intensywność zapachu. Co więcej, ceny wód perfumowanych są znacznie niższe niż perfum, co sprawia, że nie wydając kroci możemy stać się posiadaczem niezwykle wytwornego, trwałego i mocnego pachnidła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *