Pielęgnacja

Wrastające włoski – jak z nimi walczyć?

Lipiec 9, 2019

Profesjonalna depilacja zyskuje na popularności. Rynek oferuje kosmetyki i produkty, które mają to ułatwić, jednak są czynniki, które sprawiają, że efekt po goleniu nie jest satysfakcjonujący, a wręcz bolesny. O czym mowa? O wrastających włoskach, które prześladują wiele kobiet i przez które ciężko jest cieszyć się gładką skórą.

Wrastające włoski – skąd się biorą

Zjawisko wrastających włosków po goleniu jest związany z kondycją naszej skóry. Często po goleniu, gdy owłosienie powraca, niektóre z włosków mają problem, by przebić się przez skórę i zostają pod nią, co doprowadza do stanu zapalnego, a to prowadzi do atopowego zapalenia skóry, czy zapalenia mieszków włosowych, z czym możemy walczyć jedynie przy pomocy dermatologa. To, w jakiej kondycji jest nasza skóra jest zależne od jej pielęgnacji. Obowiązkowym jest jej regularne nawilżanie, nawodnienie i ścieranie martwego naskórka. Tak zadbana skóra pomoże nam uniknąć nieprzyjemności po goleniu.

Jak dbać o skórę?

Czasem odpowiedni peeling i standardowy balsam do ciała nie wystarczą, aby włoski po goleniu nie wrastały pod skórę. Na szczęście są kosmetyki, które w sposób wyjątkowy i specyficzny zmiękczą naszą skórę tak, aby problem włosków się nie pojawiał i sprawią, że powstałe już stany zapalne znajdą ukojenie. Mowa tutaj o kremach z wysokim procentem mocznika występującego w składzie produktu. To właśnie mocznik jest składnikiem zmiękczającym skórę i łagodzącym wszelkie podrażnienia po goleniu. Regularnie stosowany pomoże nam pozbyć się ryzyka stanów zapalnych po depilacji. Innym produktem pomagającym w zmaganiu się z wrastającymi włoskami jest oliwka dla dzieci. Ma ona działanie silnie nawilżające i kojące podrażnioną skórę. W przypadku peelingów warto jest korzystać z tych gruboziarnistych. Są bardziej skuteczne od tych drobnoziarnistych, które bardziej nadają się do pielęgnacji skóry twarzy.

Jak profesjonalnie golić?

Sam proces i technika golenia jest również kluczem do zadbanej skóry. Ważne jest korzystanie z odpowiednich kosmetyków, tłumaczy kosmetolog z DrParadowska.pl. Zamiast zwykłego mydełka, lub żelu pod prysznic należy używać pianki do golenia lub olejku do kąpieli, jeśli korzystamy z maszynki. Mają one bezpośrednie właściwości zmiękczające skórę. Natomiast kremy do depilacji również świetnie się sprawdzają i są skuteczną alternatywą dla golenia maszynkami. Metoda jest prosta, nakładamy produkt na miejsca, które chcemy wydepilować, czekamy odpowiednią ilość czasu zalecaną przez producenta, a następnie ścieramy krem ze skóry. Podczas czasu działania kosmetyku możemy zrobić sobie makijaż, przygotować kawę lub zjeść śniadanie, a nasze włoski będą goliły się „same”. Kremy do depilacji występują w wielu wariantach, aby nie podrażnić nawet delikatnej skóry. Ostatnią z opcji jest golenie depilatorem, czy woskiem, jednak są to metody niezwykle bolesne i podrażniające skórę do tego stopnia, że lepiej pominąć ten wariant. Po każdym goleniu ważny jest dokładny peeling i nałożenie kremu, lub olejku, które są proponowane w tym artykule. Tylko takim sposobem możemy cieszyć się gładką skórą i zapomnieć o komplikacjach skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *